Wracając do domu po służbie zatrzymali pijanego rowerzystę

i

Autor: www.pixabay.com Z relacji policjantów wynikało, że rowerzysta zatoczył się z chodnika na jezdnię.

Wracając do domu po służbie zatrzymali pijanego rowerzystę

2022-07-05 6:15

Spotkaniem z policjantami i ukaraniem 2500-złotowym mandatem zakończył swoją nieodpowiedzialną podróż pewien rowerzysta z Braniewa. Mężczyzna jechał rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (04.07.2022r.) po godz. 20:00 policjanci z braniewskiej „patrolówki”-  sierż.szt. Agata Krztoń oraz st.sierż. Oskar Kamiński skończyli 12-godzinną zmianę. Pomimo zdjętego munduru i czasu wolnego po służbie – nie przestali się troszczyć o bezpieczeństwo mieszkańców, co udowodnili chwilę później, gdy w trasie powrotnej do domu dostrzegli niebezpiecznego kierującego.

Rowerzysta nie był w stanie jechać

Z relacji policjantów wynikało, że rowerzysta zatoczył się z chodnika na jezdnię, stwarzającym tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Reakcja funkcjonariuszy na zastaną sytuację mogła być tylko jedna – uniemożliwienie dalszej jazdy cykliście. Tak też się stało.

Cyklista ukarany mandatem

Policjanci wezwali na miejsce umundurowany patrol, który zbadał stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w chwili interwencji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Łuczyce. Kobieta wpadła pod pociąg
Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE