Wracając do domu po służbie zatrzymali pijanego rowerzystę

i

Autor: www.pixabay.com Z relacji policjantów wynikało, że rowerzysta zatoczył się z chodnika na jezdnię.

Wracając do domu po służbie zatrzymali pijanego rowerzystę

2022-07-05 6:15

Spotkaniem z policjantami i ukaraniem 2500-złotowym mandatem zakończył swoją nieodpowiedzialną podróż pewien rowerzysta z Braniewa. Mężczyzna jechał rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (04.07.2022r.) po godz. 20:00 policjanci z braniewskiej „patrolówki”-  sierż.szt. Agata Krztoń oraz st.sierż. Oskar Kamiński skończyli 12-godzinną zmianę. Pomimo zdjętego munduru i czasu wolnego po służbie – nie przestali się troszczyć o bezpieczeństwo mieszkańców, co udowodnili chwilę później, gdy w trasie powrotnej do domu dostrzegli niebezpiecznego kierującego.

Rowerzysta nie był w stanie jechać

Z relacji policjantów wynikało, że rowerzysta zatoczył się z chodnika na jezdnię, stwarzającym tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Reakcja funkcjonariuszy na zastaną sytuację mogła być tylko jedna – uniemożliwienie dalszej jazdy cykliście. Tak też się stało.

Cyklista ukarany mandatem

Policjanci wezwali na miejsce umundurowany patrol, który zbadał stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że w chwili interwencji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Łuczyce. Kobieta wpadła pod pociąg
Sonda
Czy straż miejska jest potrzebna?