Wyjątkowa wystawa, wyjątkowego człowieka

i

Autor: arch. BCK RÉSUMÉ to hasło wystawy podsumowującej 40 lat pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego.

Wyjątkowa wystawa, wyjątkowego człowieka

2022-05-13 7:51

Urodzony w Szczecinie od lat 60-tych mieszka i tworzy w Braniewie. Artysta malarz Andrzej Zieliński jest doskonale znany mieszkańcom Braniewa oraz okolic. Jego prace podziwiają także miłośnicy sztuki na całym świecie.

Wystawa pod hasłem “RÉSUMÉ” będzie podsumowaniem 40 lat pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego z Braniewa. Urodził się w Szczecinie, ale od lat 60-tych ub. wieku mieszka i tworzy w Braniewie. Jego ulubioną techniką malarską jest akwarela.

Artysta, instruktor, człowiek

Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi przekazując im swoje artystyczne doświadczenie. Jest organizatorem i pomysłodawcą wielu plenerów oraz warsztatów artystycznych. Wernisaż prac Andrzeja Zielińskiego odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 17:00w Galerii w Podziemiach w Braniewskim Centrum Kultury.

Akwarele Andrzeja

Akwarele autora to artystyczna dokumentacja miejsc, które wciąż się zmieniają i często giną bezpowrotnie.

- Bardziej interesuje mnie powstawanie obrazu, niż skończone dzieło. Tworząc można, choć na chwile przenieść się w inne lepsze światy – mówi autor.

Jego prace znajdują się miedzy innymi w Australii, Nowej Zelandii, USA, Wielkiej Brytanii, w Niemczech oraz w zbiorach prywatnych w całej Polsce. Do tej pory współpracował także przy  tworzeniu wielu książek, wydawnictw, projektów, katalogów, ilustracji. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi przekazując im swoje artystyczne doświadczenie. Andrzej Zieliński to także organizator oraz pomysłodawca wielu plenerów oraz warsztatów artystycznych, w których skład wchodzi między innymi „Międzynarodowy Plener Malarski – Warmińskie Spotkania Twórcze”.  Członek SPIFA w Bydgoszczy, współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, galerii w Miejskim Ośrodku Sportu w Braniewie, w Braniewskim Klubie Garnizonowym oraz w Braniewskim Centrum Kultury.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Doda wyda na Marylę Rodowicz 30 tys. zł? Nie uwierzycie, na jaki pomysł wpadła!
Sonda
Ile razy w roku odwiedzasz jakieś muzeum?