Wypadek w Pakoszach. Straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo [FOTO]

i

Autor: KPP Braniewo Wypadek w Pakoszach. Straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo

Wypadek w Pakoszach. Straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo [FOTO]

2021-12-01 14:00

Groźnie wyglądający wypadek w okolicy miejscowości Pakosze w gminie Pieniężno. Kierująca oplem straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w przydrożne drzewo. Podróżowało z nią dwoje pasażerów - 2-letnie dziecko oraz kobieta. Na szczęście ikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do wypadku doszło we wtorek (30 listopada) chwilę przed godziną 15.00. Samochód osobowy uderzył w drzewo. — Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że auto prowadziła 28-latka, z którą podróżowało 2-letnie dziecko oraz kobieta. W pewnym momencie kierująca, na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Decyzją medyków 28-latka oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala celem obserwacji. Uczestnicy tego zdarzenia mogą mówić o dużym szczęściu, gdyż żadne z nich nie odniosło poważniejszych obrażeń — informuje kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowa braniewskiej policji.

Policja apeluje do kierowców, by zachować na drogach wzmożoną ostrożność. Zwłaszcza teraz, kiedy warunki na drogach są szczególnie trudne.  — Dynamicznie zmieniające się warunki na drogach stanowią nie tylko duże utrudnienie dla kierowców, ale także niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność kół do podłoża i wydłuża drogę hamowania każdego pojazdu. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę, może skończyć się tragicznie. Właśnie w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę, o którą apelują braniewscy policjanci — tłumaczy policja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 01.12 (Goście: Marek Sawicki - PSL-Koalicja Polska oraz dr Tomasz Karauda - lekarzi) Sedno Sprawy: Włodzimierz Czarzasty