Wywiad z Teklą na wystawie pająków w Braniewskim Centrum Kultury

i

Autor: MH Na wystawie prezentowanych jest ponad 35 żywych okazów. Są pająki i zmieniające kolor skorpiony.

Wywiad z Teklą na wystawie pająków w Braniewskim Centrum Kultury

2022-08-03 7:03

Prezentacja żywych pająków i skorpionów w Braniewskim Centrum Kultury. To najnowsza wakacyjna propozycja BCK-a. Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectushasselti czyli czarną wdowę.

To nie jest zwykła wystawa. Galeria „W podziemiach” w Braniewskim Centrum Kultury zamieniła się w jedno wielkie terrarium za sprawą wystawy żywych pająków i skorpionów.

35 żywych okazów

Ekspozycja ruszyła we wtorek (02.08.2022) i będzie czynna do 15 sierpnia 2022 r. w godzinach od 10.00 do 18.00. Na wystawie prezentowanych jest ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectushasselti czyli czarna wdowa, a także jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony.

Zwierzęta  w szklanych terrariach

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona. Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

Uwaga, wystawa jest biletowana.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Struś Tadzio na rehabilitacji
Sonda
Czy praca ze zwięrzętami jest niebezpieczna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE