Wywiad z Teklą na wystawie pająków w Braniewskim Centrum Kultury

i

Autor: MH Na wystawie prezentowanych jest ponad 35 żywych okazów. Są pająki i zmieniające kolor skorpiony.

Wywiad z Teklą na wystawie pająków w Braniewskim Centrum Kultury

2022-08-03 7:03

Prezentacja żywych pająków i skorpionów w Braniewskim Centrum Kultury. To najnowsza wakacyjna propozycja BCK-a. Na wystawie zobaczycie ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectushasselti czyli czarną wdowę.

To nie jest zwykła wystawa. Galeria „W podziemiach” w Braniewskim Centrum Kultury zamieniła się w jedno wielkie terrarium za sprawą wystawy żywych pająków i skorpionów.

35 żywych okazów

Ekspozycja ruszyła we wtorek (02.08.2022) i będzie czynna do 15 sierpnia 2022 r. w godzinach od 10.00 do 18.00. Na wystawie prezentowanych jest ponad 35 żywych okazów. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectushasselti czyli czarna wdowa, a także jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosastirmi czy zmieniające kolor skorpiony.

Zwierzęta  w szklanych terrariach

Ekspozycja pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Zwierzęta są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego ptasznika na ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona. Podczas wystawy jej opiekun odpowie na wszystkie pytania, oprowadzi i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

Uwaga, wystawa jest biletowana.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Struś Tadzio na rehabilitacji
Sonda
Czy praca ze zwięrzętami jest niebezpieczna?