XIX Dni Fromborka - moc atrakcji i ciekawych wydarzeń

i

Autor: arch. UMiG Frombork Większość wydarzeń odbywać się będzie na fromborskiej promenadzie.

XIX Dni Fromborka - moc atrakcji i ciekawych wydarzeń

2022-07-07 5:43

Spektakl teatralny, piknik służb mundurowych, koncerty i pokaz sztucznych ogni – to tylko kilka z wielu atrakcji tegorocznych Dni Fromborka. Impreza odbędzie się w piątek i w sobotę 08 i 09 lipca 2022. Gwiazdami tegorocznych Dni Fromborka będą zespoły: Korzuch, Abba Show i Big Day.

XIX Dni Fromborka to jak zawsze zapowiedź atrakcji i ciekawych wydarzeń, które skierowane są zarówno do mieszkańców jak i do przybywających do Fromborka turystów.

Dwa dni atrakcji

XIX Dni Fromborka rozpoczną się w piątek, 8 lipca o godzinie 17:00 na placu przy nadzalewowej promenadzie. Tego dnia tradycyjnie odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń i wyróżnień mieszkańcom gminy Frombork. Po uroczystości na tej samej scenie pojawią się lokalni artyści z zespołu "Warmianki", "YABADOO" oraz dzieci i młodzież z Zespołu Szkół we Fromborku.

O godzinie 18:30 rozpocznie się spektakl w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W tym roku artyści zaprezentują sztukę "Mayday 2".

W sobotę, 9 lipca organizatorzy zapraszają na promenadę już od godz. 13:00. Na chętnych będą tam czekały warsztaty profilaktyczne z animacjami w projekcie realizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, będzie można także uzyskać porady w sprawie realizacji programu "Czyste Powietrze" - fachową widzą podzielą się przedstawiciele WFOŚiGW w Olsztynie oraz pracownicy UMiG Frombork.

Od 14:00 do 17:00 podczas Pikniku Strażackiego zaprezentuje się OSP z Fromborka, a od 15:00 do 17:00 swoje umiejętności pokażą służby mundurowe powiatu braniewskiego.

Wydarzenia artystyczne na scenie rozpoczną się godz. od 16:00 występem dzieci. O godz. 17:30 wystąpi zespół KORZUH, o 19:30 ABBA Show, a od 21:30 "Dzień gorącego lata" zapewni zespół BIG DAY. Całość zwieńczy pokaz sztucznych ogni i zabawa przy elektronicznych nutach (22:30 - 24:00).

Nie tylko na promenadzie

Większość imprez organizowanych w ramach tegorocznych Dni Fromborka odbywać się będzie na placu przy nadzalewowej promenadzie, ale do wspólnego świętowania zapraszają także zlokalizowane na Wzgórzu Katedralnym: Muzeum Mikołaja Kopernika (09.07.2022, godz. 16:00-17:00)  i „Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny” (09.07.2022, godz. 18:00-19:00)   Obiekty muzealne będzie można zwiedzać bezpłatnie w wyznaczonych godzinach:

W sobotę 09 lipca o godzinie 19:30 we fromborskiej Archikatedrze odbędzie się koncert organowy przygotowany specjalnie z okazji Dni Fromborka - umiejętności gry na organach przedstawi Heribert Metzger.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

ESKA Summer City na Śląsku. Bawimy się z Wami na Dniach Imielina i w Legendii Wesołym MIasteczku w Chorzowie
Sonda
Lubisz chodzić z dziećmi do kina?