Frombork: kolekcja sztuki współczesnej powiększyła się o coś bardzo ciekawego

i

Autor: arch. Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku Prace Alfreda Hałasa znajdują się w kolekcjach muzealnych, bibliotecznych i prywatnych w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Frombork: kolekcja sztuki współczesnej powiększyła się o coś bardzo ciekawego

2020-11-30 23:57

Do Muzeum Mikołaja Kopernika dotarły dary z Kanady, które wzbogaciły kolekcję sztuki współczesnej. Muzeum z Fromborka otrzymało prezent od prof. Alfreda Hałasy, wybitnego grafika, plakacisty i projektanta.

To 140 plakatów, które powstały w latach 1980–2019. Alfred Hałasa obecnie jest profesorem na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie w Quebec w Montrealu. Najczęściej posługuje się techniką serigrafii. W swoim 40-letnim dorobku artystycznym stworzył ok. 300 plakatów, stale wpisujących się w polską szkołę plakatu.

Prace Alfreda Hałasa znajdują się w kolekcjach muzealnych, bibliotecznych i prywatnych w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

- Teraz poprosimy o trochę czasu na opracowanie tego zbioru, a z pewnością pokażemy kolekcję i opowiemy więcej – informują muzealnicy z Fromborka.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE