Kosztowna  walka z wirusem. Braniewski szpital otrzymuje wsparcie

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Braniewie Kontenery zastąpią dotychczas wykorzystywane namioty użyczone braniewskiemu szpitalowi przez wojsko.

Kosztowna walka z wirusem. Braniewski szpital otrzymuje wsparcie

2020-11-20 23:56

Powiat Braniewski otrzymał od wojewody warmińsko-mazurskiego dotację celową w kwocie 1 079 642 zł. z przeznaczeniem na działania związane ze zwalczaniem skutków ,,Covid – 19”. Środki te trafią do Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie.

Decyzją wojewody warmińsko – mazurskiego w październiku br. (17.10.2020) w braniewskim szpitalu uruchomiony został oddział zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

– Działania przeprowadzane są w dwóch etapach. W pierwszym etapie oddano do użytku 40 łóżek, a obecnie 30 łóżek jest przygotowywanych, trwają ostatnie prace adaptacyjne pomieszczeń oraz montaż specjalistycznej windy - mówi Starosta Braniewski Karol Motyka.

Do Powiatowego Centrum Medycznego w Braniewie trafiło też w formie darowizny osiem kontenerów z przeznaczeniem na przeciwdziałanie i zwalczanie skutków SARS-CoV–2. Kontenery zastąpią dotychczas wykorzystywane na ten cel namioty użyczone braniewskiemu szpitalowi przez 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie. Zarówno żołnierze WOT jak i 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej wspierają personel medyczny przy opiece pacjentów chorych na „COVID”, m.in. dostarczają do braniewskiego szpitala butle z tlenem niezbędnym do tlenoterapii oraz pomagają personelowi przy wymianie butli.

Wojewoda dodatkowo przekazał dotację w kwocie 80 tys. zł na sfinansowanie zakupu zbiornika na medyczny tlen ciekły na potrzeby pacjentów szpitala leczonych na „Covid” – informuje starosta braniewski Karol Motyka.

Wzruszające wyznanie żony zmarłego policjanta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE