Z numerem alarmowym nie ma żartów. Nie dzwoń tam bez potrzeby

i

Autor: www.pixabay.com Z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą.

Z numerem alarmowym nie ma żartów. Nie dzwoń tam bez potrzeby

2021-02-23 23:19

Brakiem rozsądku wykazał się pewien mieszkaniec Braniewa, który zadzwonił na numer alarmowy. Mężczyzna wezwał pogotowie, aby załatwić sobie i koledze bezpłatny transport do fromborskiego szpitala, gdyż jak stwierdzili chcieli „odpocząć od alkoholu”. Wezwanie było bezpodstawne.

W poniedziałek (22.02.2021r.) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o awanturujących się mężczyznach na terenie miasta. Patrol prewencji po dotarciu we wskazane miejsce zastał zespół pogotowia ratunkowego oraz znajdujących się pod działaniem alkoholu 42 i 25-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że chwilę wcześniej 25-latek zadzwonił na numer alarmowy i wezwał karetkę, gdyż jak wtedy twierdził – źle się czuł.

Prawda była jednak zupełnie inna

Okazało się, że zgłaszający potrzebował innego rodzaju pomocy – chciał zapewnić sobie i koledze bezpłatny transport do fromborskiego szpitala, gdyż obaj postanowili „odpocząć od alkoholu”. Policjanci przeprowadzili z mężczyznami ostrzegawczą rozmowę sporządzając wniosek do sądu za fałszywe zgłoszenie. Teraz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 25-latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają i ostrzegają: z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 zł to kary jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Tragedia w Kłodzku. Nie żyje dziecko
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE