Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

i

Autor: pixabay.com Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

2021-10-27 10:49

We wtorek 2 listopada 2021 roku w Polsce obchodzimy Zaduszki. Co to za święto? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy tak samo jak Wszystkich Świętych 1 listopada? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszym materiale poniżej.

Zaduszki, zwane Dniem Zadusznym lub Świętem Zmarłych to święto liturgiczne poświęcone zmarłym przypadające corocznie 2 listopada, treściowo połączone z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. W czasie tych dwóch dni Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. To również doskonała okazja do spotkań w rodzinnym gronie.

Zaduszki 2021. Czy 2 listopada to dzień wolny od pracy?

W tym roku Wszystkich Świętych 1 listopada, dzień ustawowo wolny od pracy, wypada w poniedziałek. Dzięki temu wiele osób będzie miało dłuższy weekend. A co z wtorkiem 2 listopada? Czy tego dnia również możemy odpoczywać od służbowych obowiązków? Odpowiedzi na to pytanie rokrocznie szuka wielu Polaków. Niestety nie mamy dobrych informacji. Zaduszki, przypadające 2 listopada, to zwykły dzień roboczy. Tego dnia otwarte są również galerie handlowe, sklepy czy też urzędy.

Kolejny dodatkowy dzień wolny w tygodniu przypada w czwartek 11 listopada – Święto Niepodległości. Więcej wolnego będziemy mieli też pod koniec grudnia w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Dodatkowy dzień wolny dla wszystkich jeszcze w tym roku. Mogliście O TYM zapomnieć!

EskaROCK Live! - Happysad - Łydka

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE