Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

i

Autor: pixabay.com Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

Zaduszki 2021. Co to za święto? Czy 2 listopada jest dniem wolnym od pracy?

2021-10-27 10:49

We wtorek 2 listopada 2021 roku w Polsce obchodzimy Zaduszki. Co to za święto? Czy jest to dzień ustawowo wolny od pracy tak samo jak Wszystkich Świętych 1 listopada? Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszym materiale poniżej.

Zaduszki, zwane Dniem Zadusznym lub Świętem Zmarłych to święto liturgiczne poświęcone zmarłym przypadające corocznie 2 listopada, treściowo połączone z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. W czasie tych dwóch dni Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. To również doskonała okazja do spotkań w rodzinnym gronie.

Zaduszki 2021. Czy 2 listopada to dzień wolny od pracy?

W tym roku Wszystkich Świętych 1 listopada, dzień ustawowo wolny od pracy, wypada w poniedziałek. Dzięki temu wiele osób będzie miało dłuższy weekend. A co z wtorkiem 2 listopada? Czy tego dnia również możemy odpoczywać od służbowych obowiązków? Odpowiedzi na to pytanie rokrocznie szuka wielu Polaków. Niestety nie mamy dobrych informacji. Zaduszki, przypadające 2 listopada, to zwykły dzień roboczy. Tego dnia otwarte są również galerie handlowe, sklepy czy też urzędy.

Kolejny dodatkowy dzień wolny w tygodniu przypada w czwartek 11 listopada – Święto Niepodległości. Więcej wolnego będziemy mieli też pod koniec grudnia w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule: Dodatkowy dzień wolny dla wszystkich jeszcze w tym roku. Mogliście O TYM zapomnieć!

EskaROCK Live! - Happysad - Łydka

QUIZ. Dzień Wszystkich Świętych. Co wiesz o 1 listopada?

Pytanie 1 z 10
Czy Wszystkich Świętych to to samo co Święto Zmarłych?