Zaginęło trzech ukraińskich nastolatków. Szukali ich przez całą noc

i

Autor: KMP Elbląg Zaginęło trzech ukraińskich nastolatków. Szukali ich przez całą noc

Zaginęło trzech ukraińskich nastolatków. Szukali ich przez całą noc

2022-08-29 8:05

Policjanci z Braniewa i strażacy poszukiwali trzech zaginionych chłopców, obywateli Ukrainy, którzy w niedzielę, 28 sierpnia oddalili się od swoich opiekunów i zniknęli. Po trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach, w poniedziałek rano (29.08) cała trójka została odnaleziona.

Poszukiwani byli 13-letni Ruslan Siasikow, 12-letni Olech Barbul i 11-letni Danilo Szyszkin. Chłopcy w niedzielę (28 sierpnia) około godz. 15:30 opuścili ośrodek Caritas we Fromborku i od tamtej pory nie powrócili do opiekunów. Około godz. 19 chłopcy byli widziani w okolicy miejscowości Nowiny.

Do poszukiwań zaangażowano funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i OSP z Braniewa. Do akcji poszukiwawczej przyjechała Grupa Ratownicza PCK w Olsztynie, poszukiwania w trudnym, leśnym terenie prowadzono także z pokładu wojskowego śmigłowca.

O 3 nad ranem akcję poszukiwawczą wstrzymano i kontynuowano od poniedziałku od rana. Przed godziną 8, chłopcy zostali odnalezieni cali i zdrowi.

W tej chwili służby ustalają, dlaczego chłopcy oddalili się z miejsca pobytu, gdzie przebywali i co działo się z nimi przez całą noc.

Polecany artykuł:

Oddali ponad 11 litrów krwi
Struś Tadzio poznaje na spacerze owcę Henia

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Hardkor, zaliczamy już od 5/10

Pytanie 1 z 10
Polscy siatkarze rozpoczęli walkę o trzecie kolejne mistrzostwo świata. Z kim wygrywali finały w 2014 i 2018 roku?