Zamiast kupić kradli ze sklepów, to co im się spodobało

i

Autor: arch. KPP Braniewo Łupem sprawców padły m.in. płyty z grami na konsolę oraz gramofon.

Zamiast kupić kradli ze sklepów, to co im się spodobało

2021-01-20 23:46

Kryminalni z Braniewa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 24-lat, którzy kradli w jednym z miejscowych sklepów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a zatrzymani usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pod koniec grudnia 2020r. policjanci z Braniewa zostali powiadomieni o kradzieży. Z relacji pracownika jednego ze sklepów wynikało, że z półek zniknęły m.in. robot sprzątający, lokosuszarka oraz zestawy kosmetyków. Straty oszacowano wówczas na blisko 800 złotych. Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą ustalili, że za zdarzenie odpowiedzialny jest 24-letni mieszkaniec gminy Braniewo. Co więcej, nie był to jedyny raz, kiedy młody mężczyzna sięgnął po cudzą własność. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 13 stycznia br. podejrzany wspólnie ze swoim 18-letnim znajomym postanowili zabrać ze sklepowych półek towar na łączną wartość blisko 1000 zł. Tym razem łupem sprawców padły m.in. płyty z grami na konsolę, szlifierka kątowa oraz gramofon.

Kryminalni nie tylko zatrzymali podejrzanych, ale odzyskali również część utraconego mienia. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z uwagi na to, że zarówno 24-latek, jak i jego młodszy kolega działali w warunkach tzw. recydywy, grozi im wyższy wymiar kary.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Oddali oszustom pieniądze na budowę domu córki

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...