Zespół szczepienny wspiera Kombatantów na Warmii i Mazurach

i

Autor: arch. 43blp Zespół przed podaniem szczepionki kwalifikuje pacjenta poprzez wywiad medyczny i badanie lekarskie.

Zespół szczepienny wspiera kombatantów na Warmii i Mazurach

2021-02-15 23:52

Zespół szczepienny składający się z lekarza, pielęgniarki oraz ratowników medycznych z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zabezpieczyli szczepienia kombatantów w domach. Są to kombatanci, którzy samodzielnie lub z przyczyn zdrowotnych nie mogą udać się do stacjonarnych punktów szczepień.

Nie każdy sam może dojechać na szczepienie, stąd akcja pomocy.

- Mając na uwadze aurę pogodową nasi Bohaterowie mają trudności z przemieszczaniem się. Z potrzeby serca jesteśmy zobowiązani, aby ich wesprzeć. To jest forma podziękowania za to, co kombatanci zrobili dla naszego kraju. Dzięki nim jesteśmy wolnymi ludźmi i żyjemy w wolnej Polsce - mówi ppor. Krzysztof Bieliński, koordynator ds. kombatantów 41 batalionu lekkiej piechoty w Giżycku.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej ma pod swoją opieką blisko 60 kombatantów z województwa warmińsko-mazurskiego. Do szczepienia zgłosiło się 31 kombatantów.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

"To ty decydujesz" - spot profilaktyczny od żywieckiej policji na Walentynki
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE