Złożyli przysięgę wojskową i stali się żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej

i

Autor: arch. 43blp W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Złożyli przysięgę wojskową i stali się żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej [ZDJĘCIA]

2021-01-18 23:54

Powiększyły się szeregi braniewskich terytorialsów. Kolejni ochotnicy złożyli przysięgę wojskową i stali się pełnoprawnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Wcześniej odbyli szkolenie podstawowe i zdali egzamin kończący tzw. “szesnastkę”.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. W miniony weekend  ( 16/17.01.2021) w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło blisko 40. ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród nich znaleźli się m.in. dziennikarze, elektrycy, pielęgniarki, nauczyciele, pasjonaci militariów, historii, prawnik, lekarz, instruktor sztuk walki i wielu innych. W życiu cywilnym każdy robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Zainteresowanych służbą w szeregach wojsk obrony terytorialnej, Terytorialsi z Warmii i Mazur zapraszają na spotkanie informacyjne on -line, które odbędzie się 19 stycznia 2021 roku o godz. 17.00. Aby w nim uczestniczyć należy wejść na kanał YouTube – Wojska Obrony Terytorialnej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?