Zmiany kadrowe u braniewskich strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo

Zmiany kadrowe u braniewskich strażaków

2021-10-04 23:57

Z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie napłynęły informację o zmianach i nowościach kadrowych. Najważniejsze z nich są takie, że komendant braniewskich strażaków ma swojego zastępce, a komenda nowego rzecznika i dowódcę JRG Braniewo.

Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński, od 1 października powierzył obowiązki zastępcy komendanta powiatowego PSP w Braniewie: bryg. Jarosławowi Skalskiemu, dotychczasowemu zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego KW PSP w Olsztynie. Uroczysta zbiórka w tej sprawie odbyła się 30 września 2021 r. w sali konferencyjnej komendy wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Tymczasem w Braniewie komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek powierzył pełnienie obowiązków dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej kpt. Mieczysławowi Lisowskiemu.

Zmiany i nowości kadrowe

Kpt. Mieczysław Lisowski rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w roku 2004 jako stażysta w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie. Nowy Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ukończył też studia podyplomowe SPF w Szkole Głównej Służby Pożarniczej – przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Dodatkowo kpt. Mieczysław Lisowski pełni funkcję oficera prasowego komendanta powiatowego PSP w Braniewie.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Smolasty w ESKA Live - piosenka Duże oczy NA ŻYWO

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?