Znamy logo Roku Mikołaja Kopernika

i

Autor: arch. UM we Fromborku Logo zaprezentowano podczas uroczystości w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Znamy logo Roku Mikołaja Kopernika

2022-02-21 23:57

Najlepszy projekt powstał na Śląsku. Członkowie Komitetu Honorowego Obchodów Roku Mikołaja Kopernika na logo obchodów wybrali pracę Jerzego Dobrzynieckiego, artysty ze Śląska. Na konkurs wpłynęły w sumie 133 projekty graficzne z całej Polski.

W 2023 r. będziemy obchodzić 550. rocznicę urodzin oraz 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika. W związku z przygotowaniami do tego wydarzenia archidiecezja warmińska oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosiły konkurs na opracowanie projektu logo Roku Mikołaja Kopernika. 

Kopernika cztery dziewięciolecia

Celem Konkursu było wyłonienie najlepszego znaku graficznego, charakteryzującego się prostotą, ponadczasowością i łatwością zapamiętania. “Przez połączenie z hasłem „Kopernika cztery dziewięciolecia” (łac. „Coppernici novennia quattuor”) powinien on łączyć postać i działalność Mikołaja Kopernika z regionem historycznej Warmii” - tak brzmiało jedno z założeń organizatorów.

549 rocznica urodzin Wielkiego Astronoma

Wyniki konkursu poznaliśmy na uroczystości zorganizowanej w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku z okazji 549 rocznicy urodzin Wielkiego Astronoma. W imieniu organizatorów konkursu logo zaprezentowali marszałek Warmii i Mazur Gustaw Marek Brzezin i arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński. Autor zwycięskiej pracy konkursowej otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Czy barokową modę pokochałyby dzisiejsze gwiazdy? Co sądzi Alek Rogoziński, autor "Skradzionego klejnotu"?
Sonda
Czy slusznie ocenzurowano "Śniadanie u Tiffany'ego"?