Żołnierze z Braniewa wspierają Straż Graniczną na granicy państwa

i

Autor: arch. 16DZ Polskie służby mundurowe patrolują granicę polsko-białoruską.

Żołnierze z Braniewa wspierają Straż Graniczną na granicy państwa

2021-11-10 23:57

Żołnierze 16 Dywizji Zmechanizowanej, w tym także 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pełnią służbę na odcinku granicy RP w Białorusią. Codziennie patrolują polsko-białoruską granicę na całej jej długości.

Żołnierze udzielają wsparcia placówkom Straży Granicznej, chroniąc granicę kraju i nie dopuszczając do jej przekroczenia przez migrantów. Do tego celu wykorzystują posterunki obserwacyjno-ochronne oraz prowadzą wspólne patrole piesze i mobilne ze Strażą Graniczną wzdłuż granicy Polski z Białorusią.

- Utrzymujące się od kilku dni zwiększone napięcie na granicy wywołane eskalacją działań ze strony migrantów kontrolowanych przez służby naszego wschodniego sąsiada mobilizuje żołnierzy z jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej i sił przydzielonych do jeszcze większego wysiłku w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości i niedopuszczenia do nielegalnego przekroczenia granicy. Wierni słowom przysięgi wojskowej, wspierani w przestrzeni medialnej przez społeczeństwo za swoją nieugiętą postawę czynią wszystko, żeby granica była bezpieczna – informuje sekcja prasowa 16 Dywizji Zmechanizowanej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE drogi w Polsce | ESKA XD - Prosto z salonu #34

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?