22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

i

Autor: KPP Braniewo 22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

2022-01-04 7:03

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi, po tym jak zakłócił spokój małżeństwa seniorów.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wdarł się na posesję, uszkadzając bramkę, a następnie zaczął dobijać się siekierą do drzwi wejściowych i uszkodził również okno. Mężczyzna odgrażał się też seniorom, że spali ich budynek. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Gdy parę minut później policjanci dojechali pod wskazany adres i upewnili się, że małżeństwu nic już nie grozi, ponieważ napastnik uciekł, ruszyli w ślad za nim Do domu seniorów wysłano także grupę dochodzeniowo-śledczą celem przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów.

Agresywny mężczyzna ukrywał się przed policjantami, jednak ci nie dawali za wygraną i uparcie dążyli do zatrzymania podejrzanego. Ostatecznie 22-latek został doprowadzony przez kryminalnych do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W braniewskim sądzie zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące 22-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o dwa przestępstwa – zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych.

Zespół MIG: Rodzina Gwiazdowskich nieustannie się powiększa

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?