22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

i

Autor: KPP Braniewo 22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

22-latek z Braniewa Nowy Rok przywitał za kratami

2022-01-04 7:03

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi, po tym jak zakłócił spokój małżeństwa seniorów.

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca wdarł się na posesję, uszkadzając bramkę, a następnie zaczął dobijać się siekierą do drzwi wejściowych i uszkodził również okno. Mężczyzna odgrażał się też seniorom, że spali ich budynek. Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol.

Gdy parę minut później policjanci dojechali pod wskazany adres i upewnili się, że małżeństwu nic już nie grozi, ponieważ napastnik uciekł, ruszyli w ślad za nim Do domu seniorów wysłano także grupę dochodzeniowo-śledczą celem przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów.

Agresywny mężczyzna ukrywał się przed policjantami, jednak ci nie dawali za wygraną i uparcie dążyli do zatrzymania podejrzanego. Ostatecznie 22-latek został doprowadzony przez kryminalnych do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W braniewskim sądzie zapadła decyzja, że najbliższe trzy miesiące 22-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna podejrzany jest o dwa przestępstwa – zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb wobec pokrzywdzonych.

Zespół MIG: Rodzina Gwiazdowskich nieustannie się powiększa

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE