Akcja ratunkowa w podfromborskim lesie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Ciągnik rolniczy przewrócił się podczas zwożenia drzewa.

Akcja ratunkowa w podfromborskim lesie

2022-05-12 12:55

Pomocy potrzebował 70-letni mężczyzna, który został uwięziony w zgniecionej kabinie ciągnika. Pojazd przewrócił się do góry nogami podczas prac polegających na zwożeniu drzewa z lasu.

W czwartek rano (12 maja) ok. godz. 9:30 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku ciągnika rolniczego, do którego miało dojść w lesie w pobliżu miejscowości Biedkowo - Osada gm. Frombork.

W ciągniku był uwięziony 70-letni mężczyzna

Okazało się, że podczas zwożenia drzewa z lasu przewrócił się ciągnik rolniczy. Pojazd przewrócił się na dach unieruchamiając w zgniecionej kabinie 70 - letniego kierowcę. Aby wydobyć poszkodowanego z tej opresji strażacy musieli wykorzystać swoje narzędzia hydrauliczne.

Szybka i sprawna akcja ratunkowa

Na szczęście akcja się udała i mężczyzna po udzielonej pomocy medycznej został przeniesiony przez ratowników oraz strażaków do karetki. Dukty leśne skutecznie ograniczyły możliwość dojazdu na miejsce wszystkich pojazdów ratowniczych. Poszkodowany z urazem nogi oraz głowy został przewieziony do szpitala.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Próba generalna Krystiana Ochmana na Eurowizji.
Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE