Atak pogodowy w powiecie braniewskim. Najbardziej “ucierpiała” gmina Wilczęta

2021-07-13 7:00

Groźny atak pogodowy w powiecie braniewskim. W poniedziałek 12 lipca od godzin popołudniowych strażacy interweniowali kilka razy podczas usuwania skutków silnego wiatru. Wiatr ukazał swoją siłę na obszarze gminy Wilczęta (okolice miejscowości Ławki, Spędy, Księżno).

Poniedziałkową burzę z deszczem i silnym wiatrem najbardziej odczuli mieszkańcy gminy Wilczęta w powiecie braniewskim. Wiatr łamał z łatwością drzewa, a połamane konary skutecznie utrudniały ruch na drogach. Kolejne zgłoszenia wpływały do stanowiska kierowania PSP w Braniewie. W jednym z budynków gospodarczych wiatr uszkodził dach, który został zerwany i rzucony na pobliskie pole. Do działań skierowano wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Wilczęta (OSP Wilczęta, OSP ławki, OSP Gładysze i OSP Stare Siedlisko) i pojazd z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

- Ciężka praca strażaków ochotników z gminy Wilczęta przez kilka godzin pozwoliła usunąć skutki silnego wiatru – mówi bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant braniewskich strażaków.

Strażacy apelują o ostrożność podczas występowania silnego wiatru i wyładowań atmosferycznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Na jakie zarobki mogą liczyć budowlańcy?
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?