Ćwiczenia strażaków na braniewskim wysypisku

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy – ochotnicy przećwiczyli praktyczne metody i techniki dostarczania wody.

Ćwiczenia strażaków na braniewskim wysypisku

2021-07-12 9:22

To było ich kolejne szkolenie w tym roku. Strażacy zawodowi i ochotnicy z jednostek OSP miasta i gminy Braniewo uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno – bojowych, które przeprowadzono na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów – punkt przeładunkowy Braniewo.

Głównym celem przeprowadzonej koncentracji sił strażackich było dostarczanie wody na znaczne odległości, budowania stanowiska poboru wody z wykorzystaniem zbiorników ppoż. i przenośnych pomp pożarniczych, dystrybuowanie i magazynowanie środka gaśniczego. Strażacy – ochotnicy przećwiczyli praktyczne metody i techniki dostarczania podstawowego środka gaśniczego jakim jest woda.

- Mając na uwadze zagrożenia związane z pożarami na znacznych powierzchniach składowania braniewscy strażacy mogli praktycznie sprawdzić możliwości sprzętu oraz doskonalić współdziałanie pomiędzy zastępami zaangażowanymi do działań - tłumaczy komendant braniewskich strażaków bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Współpraca się opłaca

- Współpraca wybranych jednostek OSP, utrzymywanie odpowiednich parametrów pracy autopomp i pomp pożarniczych oraz zachowanie łączności pozwoliły na dostarczanie środka gaśniczego w sposób ciągły.U miejętność poboru wody, magazynowania i przesyłania na miejsce prowadzonych działań to istotny element skuteczności działań gaśniczych, szczególnie prowadzonych w dłuższym parametrze czasu - podsumowuje bryg. Ścibiorek.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Eska Summer City na Śląsku. Centrum Katowic i Szlak Neonów

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."