Bestia trafiła do braniewskich strażaków

i

Autor: fanpejdż Starostwo Powiatowe w Braniewie Bestia trafiła do braniewskich strażaków

Bestia trafiła do braniewskich strażaków

2022-12-28 11:36

Tak pieszczotliwie druhowie z Braniewa nazywają swój nowy nabytek, czyli ciężki pojazd ratowniczo – gaśniczy, wyposażony w kompozytowe zbiorniki na wodę i środek pianotwórczy.

Wóz na podwoziu Renault Trucks K440 P6X6 MEDIUM E6 zamówiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Pojazd wyposażony jest w kompozytowe zbiorniki na wodę o pojemności 10 270 litrów oraz 1040 litrów na środek pianotwórczy. Z tyłu zamontowano autopompę o wydajności 5641 l/min przy ciśnieniu 8 barów lub 331 l/min przy ciśnieniu 40 barów.

Na użytkowym dachu znajduje się działko wodno-pianowe o regulowanej wydajności od 1600 do 3200 l/min i zasięg rzutu 60 m. Samochód ma także wysuwany pneumatycznie maszt, wyciągarkę oraz sześć zraszaczy.

„BESTIA” to jeden z trzech tego typu pojazdów ratowniczych, które trafiły w roku bieżącym na wyposażenie Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Auto od przyszłego roku rozpocznie służbę w podziale bojowym braniewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Zakup pojazdu to montaż finansowy różnych źródeł w tym również wsparcie ze strony władz samorządowych z terenu powiatu braniewskiego.

Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...