Blisko pół miliona złotych dla Braniewa

2021-12-30 8:33

Braniewo otrzymało 500 tys. zł środków w ramach inicjatywy edukacyjnej „Laboratoria Przyszłości” realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Pozyskane fundusze trafią do wszystkich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Braniewa.

Środki trafią do Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Senatu RP w Braniewie (172.500,00 zł), Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Ziemi Braniewskiej w Braniewie (125.100,00 zł) i Szkoły Podstawowej Sportowa Nr 6 im. Jana Pawła II z Oddziałami Przedszkolnymi w Braniewie (170.700,00 zł).

- Dzięki uzyskanemu wsparciu wkrótce do szkół zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia, m.in. roboty, drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie, które umożliwią uczniom naukę poprzez eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Celem projektu Laboratoria Przyszłości inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy i angażujący uczniów, sprzyjający odkrywaniu ich talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM.

Polak pokonał słynnego szachowego mistrza Magnusa Carlsena podczas MŚ w Warszawie

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?