Braniewo:  areszt wobec sprawcy rozbojów

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Braniewo: areszt wobec sprawcy rozbojów

2023-03-10 10:53

Sąd Rejonowy w Braniewie na wniosek prokuratora oraz policjantów zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka podejrzanego o dokonanie rozbojów w dwóch w sklepach położonych na terenie miasta.

Do zdarzeń doszło w miniony weekend, pierwszy rozbój miał miejsce w piątek przed godziną 23:00. Do jednego ze sklepów wszedł zamaskowany mężczyzna, który zagroził ekspedientce śrubokrętem i  zmusił ją do wydania pieniędzy znajdującej się w kasecie sklepowej. Łupem przestępcy  padło 1100 zł.

Dwa dni później, w niedzielę (05.03.2023 r.) po godzinie 20:00 w jednym ze sklepów monopolowych doszło do kolejnego rozboju. Schemat działania sprawcy był identyczny jak w przypadku pierwszego zdarzenia. Do sklepu wszedł mężczyzna, a następnie zagroził sprzedawczyni przedmiotem przypominającym metalową rurę. Zażądał wydania pieniędzy z kasy. W związku z brakiem reakcji ze strony kasjerki, wszedł za ladę sklepową, zabrał pieniądze oraz produkty znajdujące na ladzie na łączną kwotę 84 zł.

 Zebrany materiał dowodowy, zabezpieczone ślady oraz intensywna praca operacyjna braniewskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawcy rozbojów, którego zatrzymano w poniedziałek wieczorem (06.03.). Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Braniewa. Policjanci postawili mężczyźnie zarzut rozboju, do którego się przyznał. Braniewski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Najważniejsze utwory Kultu i Kazika Staszewskiego / Eska Rock

QUIZ. Koszmarne wpadki w scenariuszach polskich seriali! Zdobędziesz chociaż połowę punktów?

Pytanie 1 z 10
Ta bohaterka była w nieustającej ciąży. Widzowie pękali ze śmiechu, że brzuch jej nie rośnie... O kogo chodzi?
M jak miłość, odcinek 1650. Patrycja (Alżbeta Lenska), Łukasz (Jakub Józefowicz), Marysia (Małgorzata Pieńkowska)