Frombork: akcja gaśnicza trwała blisko dwa dni

i

Autor: KPP Braniewo Frombork: akcja gaśnicza trwała blisko dwa dni

Frombork: akcja gaśnicza trwała blisko dwa dni

2023-03-09 7:34

Strażacy zakończyli działania gaśnicze pryzmy kostek słomy należącej do kotłowni we Fromborku. Po blisko dwóch dniach działań gaśniczych (45 godzin) na terenie pożaru obecnych było w sposób rotacyjny blisko 100 strażaków i 42 pojazdy pożarnicze.

Strażacy na zmianę w odstępach czasu prowadzili działania gaśnicze zarówno w chwili wybuchu pożaru jak również podczas żmudnej i ciężkiej pracy na pogorzelisku. Pogoda, silny wiatr, odpady atmosferyczne, zadymienie z tym wszystkim musieli się zmierzyć strażacy.W działaniu obecni byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z OSP: Frombork, Jędrychowo, Wielkie Wierzno, Braniewo, Lipowina, Żelaza Góra, Stare Siedlisko, Płoskinia, Długobór. W trakcie działań uszkodzeniu uległy dwa pojazdy pożarnicze z jednostek OSP.Na miejscu pożaru obecny był burmistrz miasta Frombork Zbigniew Pietkiewicz, starosta Powiatu Braniewskiego Karol Motyka, pracownicy zarządzania kryzysowego miasta Frombork i Starostwa Powiatowego w Braniewie. Na czas prowadzenia długotrwałych działań strażacy otrzymali ciepłe napoje i posiłki.To jeden z większych pożarów w ostatnim czasie na terenie powiatu braniewskiego.

Adam Zdrójkowski: Ojciec nie chce być dziadkiem!

Rozpoznasz największe hity disco polo po zaledwie jednym wersie? Sprawdźmy! QUIZ

Pytanie 1 z 6
„U stóp Ci złożę cały świat…” to fragment piosenki…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE