Braniewo. Niespodzianka w ładunku rosyjskiego węgla. Pociąg został prześwietlony przez skaner rentgenowski

i

Autor: KAS Olsztyn - zdjęcie ilustracyjne Braniewo. Niespodzianka w ładunku rosyjskiego węgla. Pociąg został prześwietlony przez skaner rentgenowski

Braniewo. Niespodzianka w ładunku rosyjskiego węgla. Pociąg został prześwietlony przez skaner rentgenowski

2021-10-15 14:41

Na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie służba celno-skarbowa znalazła 90 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Kartony z kontrabandą były ukryte pod cienką warstwą węgla przewożonego z Rosji do Polski - podała rzecznik olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej Marta Rosiak.

Kontrabandę z rosyjskimi papierosami ujawniono w wagonach z węglem. - Kartony z papierosami były przysypane cienką warstwą węgla - poinformowała Rosiak. Pociąg jadący z rosyjskim węglem na kolejowym przejściu granicznym z Rosją w Braniewie został prześwietlony przez skaner rentgenowski, który od czerwca pracuje w tym miejscu. Rosiak poinformowała, że pracownika, który skanował skład z węglem zainteresowała m.in. nierówna struktura ładunku, którą wykazywało urządzenie. Gdy celnicy odkopali nieco węgla znaleźli kartony z papierosami.

Rosiak poinformowała, że straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych ceł i podatków tego przemytu mogłoby wynieść 110 tys. zł. O przechwyconej kontrabandzie celnicy poinformowali prokuraturę w Braniewie. Obie służby będą teraz ustalać szczegóły sprawy. - Maszynista i pomocnik maszynisty składu, w którym wykryto nielegalne papierosy zostali przesłuchani jako świadkowie - dodała Rosiak.

Skaner, który pracuje na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie działa w każdych warunkach pogodowych niezależnie od pory dnia, czy nocy.

(PAP)

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE