Braniewska Amatorska Liga Piłki Nożnej rozpoczęła nowy sezon

2021-09-28 8:48

Amatorska piłka w Braniewie nie zwalnia tempa. Wszystkich sympatyków, kibiców jak i samych zawodników ucieszyła kolejna odsłona popularnej, nie tylko w rejonie braniewskim, Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, w skrócie BALPN.

Liga wyjątkowa bo mająca swój początek w Braniewie i swoją historię pisaną każdego roku przez kolejne drużyny, nie tylko z Braniewa Liga całkowicie amatorska, przygotowywana, koordynowana i kierowana przez prawdziwych entuzjastów piłki nożnej, którzy całe serce i swój prywatny czas poświęcają dla tej idei. Na inaugurację sezonu 2021/2022 pierwszy gwizdek usłyszeli zawodnicy drużyn: Apartamentu i FC 2020. Zespoły pokazały ciekawe widowisko, w którym nie brakowało jednak chaosu, mimo, że stwarzały sytuacje bramkowe nie były w stanie ich wykorzystać, a bramkarze dzięki dobrze wykonanej pracy zachowali czyste konta. Drużyna FC 2020, stwarzała więcej sytuacji bramkowych, dwukrotnie Apartament przed stratą gola uratował słupek.

W drugim pojedynku zmierzyły się ze sobą Benfica Klisino z Warmi Warmia, która grała w zmienionym składzie nie przypominała drużyny z zeszłego sezonu. Za to należy pogratulować Benfice Klisino, która pewnie pokonała Warmię 3:1 notując wyśmienity debiut w BALPN.

Niestety dla drużyny Jogo Bonito pierwszy mecz w braniewskiej amatorce nie był już tak udany, ale przegrana z faworyzowaną drużyną Talent Team 0:2 na pewno ujmy nie przynosi. Zwłaszcza pierwsza bramka strzelona z dystansu, która obiła się od lewego słupka zasługuj na uznanie. przez TT mogła podobać się kibicom.

Pierwsze minuty spotkania Słodkich Snów z Granicą Zagaje zapowiadały wyrównany i zacięty pojedynek. Wynik otworzyły Słodkie Sny pod koniec pierwszej połowy i to był kulminacyjny zwrot w tym meczu. Słodkie Sny zaczęły z każdą minutą dominować na boisku. Kolejne bramki podcięły całkowicie skrzydła grającej do tej pory dobrą piłkę drużynie z Zagaj, która ostatecznie przegrała 0:5.

W ostatnim pojedynku 1 kolejki BALPN, spotkały się pierwsza i ostatnia drużyna ubiegłego sezonu. Drużyna De Reiger nie zawiodła i pewnie wygrała z Oldboys Braniewo 9:1 przez cały czas mając mecz pod kontrolą. Spotkanie Mundurowych z FC Inazuma z Elbląga zostało przełożone na 28 września.

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!