Byk zaatakował gospodarza w Nowicy w powiecie braniewskim. Mężczyzna nie przeżył tego spotkania

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo To na tym polu w Nowicy doszło do tego nieszczęśliwego wypadku.

Byk zaatakował gospodarza w Nowicy w powiecie braniewskim. Mężczyzna nie przeżył tego spotkania

2022-06-19 9:04

Byk zaatakował na polu 59-letniego mężczyznę. Ratownicy ze straży pożarnej. Aby odgonić stado zwierząt, musieli użyć wody pod ciśnieniem. Dopiero wtedy udało się im dotrzeć do poszkodowanego.

To zdarzenie poruszyło okolicznych mieszkańców. Byk zaatakował gospodarza w Nowicy w powiecie braniewskim. Niestety 59-letni mężczyzna nie przeżył tego spotkania.

Jak do tego doszło?

Byki są narowiste, ale żeby aż tak? Trudno sobie wytłumaczyć dlatego tak się stało – mówią okoliczni mieszkańcy. W piątek po południu (17 czerwca) mężczyzna wyszedł na pole. Zaniepokojona jego przedłużającą się nieobecnością partnerka mężczyzny poszła go szukać. Zaniepokojona kobieta zaalarmowała służby ratunkowe po tym jak zobaczyła nieprzytomnego mężczyznę leżącego na polu i stojące nad nim byki.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z OSP Stare Siedlisko. Akcja ratunkowa była dramatyczna, bo ratownicy ze straży pożarnej. aby odgonić stado zwierząt, musieli użyć wody pod ciśnieniem. Dopiero wtedy udało się im dotrzeć do poszkodowanego. Niestety ratownicy medyczni stwierdzili zgon mężczyzny. Z pierwszych oględzin wynikało, że śmierć człowieka nastąpiła w wyniku odniesionych ran zadanych przez zwierzęta. Szczegóły tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

XII edycja pokazu instruktażowego „Bezpieczna Kąpiel”
Sonda
Często spotykasz jeże?