Tragicznie zakończyła się wędrówka młodego łosia po Braniewie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Martwe zwierzę z ogrodzenia zdjęli braniewscy strażacy.

Tragicznie zakończyła się wędrówka młodego łosia po Braniewie

2022-06-17 7:56

Tragicznie zakończyła się wędrówka młodego łosia po Braniewie. Zwierzę próbowało przeskoczyć ogrodzenie terenu sakralnego w Braniewie przy ulicy Świętokrzyskiej i utknęło na prętach ogrodzeniowych.

W piątek, 17 czerwca br. około godz. 06:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zostali wezwani do niecodziennej interwencji.

Łoś zawisł na ogrodzeniu

Okazało się, że młody łoś zawisł na ogrodzeniu terenu sakralnego przy ulicy Świętokrzyskiej w Braniewie. Ciało zwierzęcia przebiły metalowe pręty ogrodzeniowe, łoś niestety nie przeżył. Martwe zwierzę z ogrodzenia zdjęli braniewscy strażacy z wykorzystaniem pojazdu specjalnego wyposażonego w żuraw hydrauliczny. W działaniach uczestniczyli również braniewscy policjanci.

Łoś - największy ssak lądowy

Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych, a także należy do największych ssaków lądowych Europy. Jest zwierzęciem roślinożernym. Samiec (byk) osiąga 540-740 kg masy ciała, a wysokość od 1,5 m do ponad 2 m. Największy zanotowany osobnik, znaleziony w 1897 roku, mierzył 2,34 m, ważył 825 kg, jego poroże miało rozpiętość 199 cm. Samica (łosza, klępa) jest niższa i lżejsza, osiąga masę około 400 kg.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Obiad malutkiego jeża Stasia
Sonda
Często spotykasz jeże?