Chciał zainwestować, w efekcie stracił oszczędności

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Chciał zainwestować, w efekcie stracił oszczędności

2023-01-02 12:21

Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego został oszukany. 58-latek znalazł w sieci ofertę zainwestowania oszczędności. Ogłoszenie gwarantowało podwojenie zysków. W rezultacie na skutek działania oszustów mężczyzna stracił swoje oszczędności.

Ofiarą oszusta stał się pewien mieszkaniec powiatu braniewskiego, który na jednym z portali społecznościowych znalazł ofertę zainwestowania oszczędności. Oferta gwarantowała w szybki i prosty sposób podwojenie wkładu. Dodatkowym bodźcem miała być ograniczona liczba osób, które mogły z niej skorzystać. Po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego do mężczyzny zadzwonił fałszywy konsultant, który polecił zainstalowanie w telefonie komunikatora WhatsApp oraz aplikacji QuickSupport.

Nieświadomy zagrożenia 58-latek postępował zgodnie z instrukcjami oszustów, w efekcie czego uzyskali oni dostęp do danych osobowych i hasła do aplikacji banku. Dodatkowo oszuści namówili mężczyznę do zaciągnięcia pożyczki.

Uzyskane środki oraz zgromadzone oszczędności 58-latek przelał na konta wskazane przez oszustów. Dodatkowo oszuści mając dostęp do danych mężczyzny próbowali zaciągnąć na jego rachunek kolejne pożyczki, które na szczęście nie zostały sfinalizowane. Według zapewnień przestępców część pieniędzy miała wrócić na jego rachunek. Tak się nie stało.

Na skutek działania oszustów mężczyzna stracił łącznie 51.800 zł.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają i przypominają - jeżeli nawiąże z Tobą kontakt osoba, która będzie proponowała szybki zysk oraz zainstalowanie oprogramowania na komputerze lub telefonie - ZAWSZE zachowaj czujność i zdrowy rozsądek!

Pierwsza miłość ZWIASTUN. Tajemnicze zaginięcie Miłki. Kochanka Piotrka zginie z rąk Ewy?

QUIZ. Sprawdź, co wiesz o potrawach z Polski i innych krajów!

Pytanie 1 z 12
Jaką mąkę dodaje się do klusek śląskich?