Policjanci z Braniewa podsumowali święta na drogach

i

Autor: KMP Elbląg Policjanci z Braniewa podsumowali święta na drogach

Policjanci z Braniewa podsumowali święta na drogach

2022-12-29 11:16

Kontrola prawie 60 pojazdów, praca na miejscach zdarzeń drogowych, egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości – to tylko niektóre z aktywności braniewskich policjantów.

Wzmożony ruch na drogach w okresie świątecznego weekendu, to czas wytężonej pracy policjantów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze skontrolowali 55 pojazdów. 25 kontroli spowodowanych było przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Policjanci zastosowali łącznie 40 pouczeń.

W przypadku 6 kierujących zdecydowano o nałożeniu mandatu karnego, a wobec jednego kierującego sporządzony został wniosek do sądu. 7 kontroli drogowych kończyło się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na 66 badań stanu trzeźwości ujawniono jednego kierującego pod działaniem alkoholu. 37-letni rowerzysta zdecydował się wyruszyć w trasę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, za co został ukarany mandatem w wysokości 2500zł.

Ostatnie dni to także praca na miejscu zdarzeń drogowych. W wigilię, po godzinie 2:00 dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Traugutta. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący pojazdem skręcając z ul. Kościuszki w ul. Traugutta nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd toyota. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd toyota przemieścił się, uszkadzając kolejny zaparkowany pojazd renault. Sprawca zdarzenia oddalił się przed przybyciem na miejsce służb. Policjanci sporządzili niezbędna dokumentacje, zabezpieczając ślady oraz ustalając świadków zdarzenia. Czynności w tej sprawie trwają.

Kolejne zdarzenia miało miejsce przed południem. W pobliżu miejscowości Pieniężno, na skrzyżowaniu dróg W512 i 1342N zderzyły się dwa pojazdy. Obecni na miejscu kolizji policjanci ustalili, że kierujący osobowym fordem nie dostosował prędkości do panujących warunków. Na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, podczas dojeżdżania do drogi z pierwszeństwem. Na skutek utraty panowania nad autem, zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem honda, który poruszał się po drodze z pierwszeństwem. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierujący fordem został pouczony.

Tego samego dnia, po godzinie 16:00 na drodze S22 doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów. Na miejscu policjanci ustalili, że 67-letni kierujący skodą, chcąc ominąć stojącego na jezdni łosia gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Niestety w wyniku manewru skoda zderzyła się czołowo z osobowym oplem, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Kierujący pojazdami w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Oplem podróżowały dwie osoby, 33-letnia kierująca oraz 76-letnia pasażerka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitala.  Zwierzę z pomocą strażaków oddaliło się do pobliskiego lasu. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze był zablokowany.

Barwy szczęścia, odcinek 2724: Nie dojdzie do ślubu Irenki i Tolka? Renata przyciśnięta do muru przez mordercę Prota! - ZWIASTUN

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...