Na drogach pod Braniewem można spotkać łosia

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Kierowca trafił do szpitala. Zwierzak nie przeżył zderzenia z autem.

Na drogach pod Braniewem można spotkać łosia

2021-07-06 6:21

W podbraniewskich lasach żyją łosie, które wędrują i wchodzą na drogi używane przez kierowców. I o tym trzeba pamiętać – apelują policjanci i strażacy, którzy wiedzą jak takie spotkania mogą się skończyć.

Oto ostatni przykład. W niedzielę (04 lipca), kilka minut po godzinie 22.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu osobowego oraz łosia. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 504 Braniewo – Frombork, około 2 km od Fromborka /na wysokości rowu Kopernika/. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że tuż pod koła jadącego volkswagena wtargnął łoś. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zostało rozerwane. 22-letni kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Z rozbitego pojazdu musieli go wydostać strażacy.

Zwierzak nie przeżył zderzenia z autem

Trasy wędrówek zwierząt bardzo często przecinają ciągi komunikacyjne. Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Zdarzenie ze zwierzęciem takim jak łoś lub dzik może być bardzo niebezpieczne. Może wyrządzić szkody nie tylko materialne, ale również zdrowotne dla uczestników ruchu drogowego.

- Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców – podpowiadają policjanci z Braniewa.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Pies postrzelony z wiatrówki
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?