Ćwiczenia strażaków na lodzie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo W ćwiczeniach wykorzystano sprzętu ratowniczy będący na wyposażeniu JRG Braniewo.

Ćwiczenia strażaków na lodzie

2022-01-03 1:59

Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w ramach doskonalenia zawodowego zorganizowali ćwiczenia praktyczne z ratownictwa lodowego.

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne – przypominają braniewscy strażacy w ramach corocznej akcji prewencyjnej. Jednak mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób, bo to co wydaje nam się grubym lodem, może okazać się niebezpieczną pułapką.

Jak co roku o tej porze strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie  zrealizowali ćwiczenia na rzece Pasłęce. Przećwiczono techniki ratowania osób tonących w wyniku załamania się tafli lodu na zbiorniku wodnym, zasady bezpieczeństwa pracy na zamarzniętych akwenach, ewakuację osób tonących z zastosowaniem sprzętu ratowniczego i technik ratowniczych. W ćwiczeniach wykorzystano sprzętu ratowniczy będący na wyposażeniu JRG Braniewo.

- Pamiętaj, wchodząc na lód, zawsze ryzykujesz zdrowiem i życiem - ostrzegają strażacy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Poradnik Zdrowie: cienie i blaski social mediów

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?