Czysta rzeka. Czysta Wałsza. Tak sprzątali rzekę w Pieniężnie

i

Autor: Justyna Masiewicz-Grodź Jedni zaśmiecają, inni po nich sprzątają.

Czysta rzeka. Czysta Wałsza. Tak sprzątali rzekę w Pieniężnie

2021-04-19 11:24

W Pieniężnie w ramach Operacji “Czysta Rzeka 2021” kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy oczyściła część rzeki Wałszy i tereny przyległe. Tylko w ciągu 3 godzin zebrano ponad 60- 100 litrowych worków odpadów.

Śmieci były głównie wyławiane z wody oraz zbierane w linii brzegowej rzeki Wałszy. Okazuje się, że w rzece można znaleźć wszystko.

 - Były tam: zabawki, części samochodowe, elementy garderoby, butelki plastikowe, szklane oraz puszki - takich śmieci było najwięcej - mówi Justyna Masiewicz - Grodź, organizatorka i wolontariuszka akcji lokalnej w Pieniężnie. Wspólnie z innymi wolontariuszami, którzy wzięli udział w sprzątaniu zapowiada udział w kolejnej operacji za rok, a w międzyczasie spontaniczne akcje lokalne.

W sobotę, 17 kwietnia w operacji “Czysta rzeka 2021” w całej Polsce odbyły się 202 akcje lokalne, w których wzięło udział 3076 wolontariuszy. Wielkie porządki odbyły się nad rzekami i jeziorami, w lasach i miejscowościach w 14 województwach.

- Na pełne podsumowanie dotyczące naszych akcji musimy jeszcze chwilę poczekać. Dane z ponad 200 sztabów wciąż spływają. Już wiemy, że zebraliśmy ponad 42 tony śmieci, a są to dane jedynie z 67 z 343 akcji – informują organizatorzy na głównej stronie wydarzenia.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Zdobądź szczyty Korony Ziemi Sanockiej

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków