Czysta rzeka. Czysta Wałsza. Tak sprzątali rzekę w Pieniężnie

i

Autor: Justyna Masiewicz-Grodź Jedni zaśmiecają, inni po nich sprzątają.

Czysta rzeka. Czysta Wałsza. Tak sprzątali rzekę w Pieniężnie

2021-04-19 11:24

W Pieniężnie w ramach Operacji “Czysta Rzeka 2021” kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy oczyściła część rzeki Wałszy i tereny przyległe. Tylko w ciągu 3 godzin zebrano ponad 60- 100 litrowych worków odpadów.

Śmieci były głównie wyławiane z wody oraz zbierane w linii brzegowej rzeki Wałszy. Okazuje się, że w rzece można znaleźć wszystko.

 - Były tam: zabawki, części samochodowe, elementy garderoby, butelki plastikowe, szklane oraz puszki - takich śmieci było najwięcej - mówi Justyna Masiewicz - Grodź, organizatorka i wolontariuszka akcji lokalnej w Pieniężnie. Wspólnie z innymi wolontariuszami, którzy wzięli udział w sprzątaniu zapowiada udział w kolejnej operacji za rok, a w międzyczasie spontaniczne akcje lokalne.

W sobotę, 17 kwietnia w operacji “Czysta rzeka 2021” w całej Polsce odbyły się 202 akcje lokalne, w których wzięło udział 3076 wolontariuszy. Wielkie porządki odbyły się nad rzekami i jeziorami, w lasach i miejscowościach w 14 województwach.

- Na pełne podsumowanie dotyczące naszych akcji musimy jeszcze chwilę poczekać. Dane z ponad 200 sztabów wciąż spływają. Już wiemy, że zebraliśmy ponad 42 tony śmieci, a są to dane jedynie z 67 z 343 akcji – informują organizatorzy na głównej stronie wydarzenia.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Zdobądź szczyty Korony Ziemi Sanockiej

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE