Do Braniewa dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

i

Autor: MH

Do Braniewa dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

2020-12-18 7:18

Betlejemskie Światło Pokoju zgodnie z wieloletnią tradycją dotarło do Braniewa za pośrednictwem harcerzy z miejscowej Komendy Hufca ZHP. Światło wędruje z Groty Betlejemskiej po całym świecie, by podczas świąt Bożego Narodzenia zapłonąć w każdym domu. W tym roku wieczny ogień przekazywany będzie zgodnie z pandemicznymi zaleceniami. U nas dowiesz się w jaki sposób przyjąć światełko w Braniewie.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie na wigilijnych stołach milionów Polaków już po raz 30. To dzięki harcerkom i harcerzom z ZHP dociera ono do każdego, kto chce je przyjąć. - Jest symbolem pokoju, a w tym roku chciałabym też, żeby było symbolem siły dla nas. Mijający rok był bardzo ciężki, niech to światło będzie też symbolem normalności – mówi Katarzyna Pawlicka, komendant Hufca ZHP w Braniewie.

Z powodu pandemii przekazywanie Betlejemskiego Światłą Pokoju odbywać się będzie inaczej niż zwykle. W Braniewie co roku harcerze przynosili je mieszkańcom na wspólne spotkanie opłatkowe, które odbywało się na placu przed Bazyliką Mniejszą. W tym roku spotkania nie będzie, a BŚP będzie można odbierać od 20 grudnia w każdym z braniewskich kościołów i w Archikatedrze we Fromborku. Lampiony przyniesione przez harcerzy stać będą w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Po odbiór światełka trzeba przyjść z własnym lampionem.

Niech Betlejemskie Światło Pokoju swoim blaskiem ogrzeje i zjednoczy nas w czasie kolejnych Świąt Bożego Narodzenia – apelują harcerze.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bombki na charytatywną aukcję

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?