Znamy datę otwarcia braniewskiego lapidarium

i

Autor: arch. TMB Płyty nagrobne pochodzą z nieistniejących już braniewskich cmentarzy.

Znamy datę otwarcia braniewskiego lapidarium

2021-10-21 0:00

Dokładnie miesiąc przed otwarciem Lapidarium Miejskiego, nastąpiło symboliczne „wkopanie szpadla” pod przyszłą inwestycję. Otwarcie braniewskiego lapidarium odbędzie się 20 listopada br. o godz. 12.00 na byłym cmentarzu św. Jana obok Amfiteatru Miejskiego.

Utworzenie Lapidarium Miejskiego w Braniewie to inicjatywa członków Towarzystwa Miłośników Braniewa, prowadzących Muzeum Ziemi Braniewskiej. W lapidarium, które powstanie na terenie byłego cmentarza św. Jana przy ul. Świętojańskiej znajdą się ocalałe tablice nagrobne, krzyże, fragmenty nagrobków, które znajdowały się na nieczynnych lub zlikwidowanych cmentarzach w Braniewie.

- Powstałe lapidarium poświęcone będzie pamięci byłych mieszkańców Braniewa, obywateli różnych narodowości, członków wielu grup wyznaniowych, którzy w przeszłości budowali wspaniałą historię naszego ukochanego miasta Braniewa. Na byłym cmentarzu św. Jana pochowanych było wielu zacnych obywateli Braniewa – tłumaczy lokalizację inwestycji Zbigniew Kędziora, prezes TMB.

Plany otwarcia w Braniewie Lapidarium były w zamyśle członków Towarzystwa Miłośników Braniewa już od 20 lat. Na przeszkodzie stawały różne przeszkody typu organizacyjnego, politycznego czy tez finansowego. W tej chwili się udało. Budowa już się rozpoczęła, a otwarcie inwestycji zaplanowano na 20.11.2021 r.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ćwiczenia samoobrony ratowników medycznych i policji.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?