Drogowi piraci muszą liczyć się z konsekwencjami

i

Autor: KPP Braniewo Drogowi piraci muszą liczyć się z konsekwencjami

kryminalne

Drogowi piraci muszą liczyć się z konsekwencjami

2023-04-07 10:58

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego braniewscy policjanci z ruchu drogowego stanowczo wyciągają konsekwencje w stosunku do kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Braniewscy policjanci prowadzili powiatowe działania prędkości, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Reagowali oczywiście również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Skontrolowali 34 pojazdy i ujawnili aż 29 wykroczeń. W 20 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi, 8 uczestników ruchu pouczono oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do sądu. Niestety funkcjonariusze musieli również zatrzymać 4 dowody rejestracyjne pojazdu i udaremnić dalszą jazdę kierującym.

Niepokojące jest to, iż ujawnili 21 przypadków przekroczenia prędkości, z czego 12 dotyczyło popełnienia wykroczenia w rejonie przejścia dla pieszych.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zachowania te zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale przede wszystkim pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Warto przypomnieć, że wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności i ograniczonego zaufania.

Kierujący dojeżdżając do przejścia dla pieszych powinien zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę, ale również pieszy powinien zachować szczególną ostrożność.

 Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo pamięta o obserwacji pojazdów, upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze.opr. as

M jak miłość. Adriana Kalska walczy o sympatię fanów. Po tym co Iza zrobiła Marcinowi straci ostatnią szansę?

QUIZ. Aktorzy, którzy nagle zniknęli z seriali! Co się stało z tymi bohaterami? Łatwo nie będzie!

Pytanie 1 z 13
To będzie proste pytanie. Za nimi fani "M jak miłość" tęsknią do dzisiaj. Jak odeszli z serialu?
M jak miłość odc. 1577. Janek (Tomas Kollarik), Sonia (Barbara Wypych)