Leśnicy pomogli skrzydlatemu przyjacielowi

i

Autor: Nadleśnictwo Orneta Leśnicy pomogli skrzydlatemu przyjacielowi

społeczne

Leśnicy pomogli skrzydlatemu przyjacielowi

2023-04-06 10:10

W lesie Nadleśnictwa Orneta znaleziono rannego myszołowa. Leśniczy z Leśnictwa Pieniężno udzielił skrzydlatemu przyjacielowi pomocy.

Waldemar Grzybowski Leśniczy z Pieniężna otrzymał informację od mieszkańca z pobliskiej okolicy o drapieżnym ptaku, który ma prawdopodobnie uszkodzone skrzydło i nie może latać. Po wstępnych oględzinach okazało się, że jest to myszołów. Skrzydlaty „pacjent” został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Leśnictwie Dąbrówka przy Nadleśnictwie Olsztyn, gdzie będzie leczony.

Warto dodać, że Nadleśnictwo Orneta należy do ścisłej czołówki w Polsce, jeżeli chodzi o liczbę stref ochronnych wyznaczanych w celu zapewnienia spokoju rzadkim gatunkom ptaków gniazdującym w lasach. Łącznie jest u nas wyznaczonych 68 stref ochronnych w tym 61 stref orlika krzykliwego, 5 stref bociana czarnego i 2 strefy bielika.

Leśnicy z Nadleśnictwa Orneta na bieżąco współpracują z przedstawicielami Komitetu Ochrony Orłów w celu ochrony tego cennego elementu naszej przyrody. 

inf. Nadleśnictwo Ornetaopr. as

P. MULLER: PRZEKAZALIŚMY UKRIANIE BROŃ ZA 10 MILIARDÓW ZŁOTYCH

Jak dobrze pamiętasz kultowe cytaty z PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat: "Dzień dobry, zastałem..."