Dzielnicowy wymyślił. Dzieciaki z Pieniężna chętnie wzięły udział w inicjatywie

i

Autor: arch. KPP Braniewo Celem konkursu było kreowanie właściwych zachowań w stosunku do czworonogów.

Dzielnicowy wymyślił. Dzieciaki z Pieniężna chętnie wzięły udział w inicjatywie

2021-03-02 23:49

Dzielnicowy z terenu Pieniężna – asp. Paweł Białkowski zorganizował konkurs dla najmłodszych mieszkańców swojego rejonu. Celem plastycznych zmagań pt. ,,Jestem odpowiedzialny za swojego przyjaciela psa” było kreowanie właściwych postaw dzieci w stosunku do czworonożnych pupili.

Konkurs był realizowany   przez funkcjonariusza policji w okresie od 1 sierpnia 2020r. do 31 stycznia 2021r. Działanie zostało objęte honorowym patronatem przez Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie, a partnerami konkursu byli OTOZ Animals Braniewo oraz Rada Miejska w Pieniężnie. Celem konkursu było kreowanie właściwych zachowań w stosunku do czworonogów. Konkurs był także okazją, aby kolejny raz omówić z najmłodszymi jak powinna wyglądać opieka na zwierzętami, zwłaszcza w okresie zimowym. Zwrócono również szczególną uwagę na kwestię związaną z odpowiedzialnością wynikającą z posiadania zwierzęcia, a także na konsekwencje pozostawiania psów bez opieki. W sumie do organizatorów wpłynęło kilkadziesiąt prac plastycznych.

Nagrodami w konkursie były albumy o tematyce zwierzęcej, książki, gry oraz ilustrowane kalendarze. Upominki dla laureatów zostały przekazane na ręce dyrektora Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pieniężnie – Roberta Słoniny. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Przedwiośnie w Ogrodzie Botanicznym
Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?