Zapowiada się gorący weekend w Nowej Pasłęce

i

Autor: arch. UG Braniewo Żeglarze, Święto Śledzia, Zenek Martyniuk - to tylko niektóre z atrakcji weekendu 23-15 lipca 2021.

Zapowiada się "gorący" weekend w Nowej Pasłęce

2021-07-15 15:43

W czwarty weekend lipca (23-25) koniecznie trzeba odwiedzić Nową Pasłękę nad Zalewem Wiślanym. W tym czasie odbędą się tam aż trzy ważne wydarzenia: Dni Nowej Pasłęki, Międzynarodowe Regaty Żeglarskie i Święto Śledzia.

Święto żeglarzy w Nowej Pasłęce. W weekend od 23 do 25 lipca w ramach Pucharu Bałtyku Południowego odbędą się tam Międzynarodowe Regaty im. Jarka Rąbalskiego. Będzie to już 19. edycja otwartych zawodów, do udziału w których zapraszają organizatorzy: komandor Grzegorz Hejber i wice komandor Ryszard Doda z Yacht Clubu Zalewu Wiślanego „Nowa Pasłęka”.

- Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. Liczymy na zawodników “spływających” na bieżąco. Spodziewamy się ok. 30. jednostek. Bywało więcej, ale w tym roku z powodu pandemii nie przyjadą do nas żeglarze z Obwodu Kaliningradzkiego.

Święto żeglarzy w Nowej Pasłęce

O ile pogoda pozwoli organizatorzy planują rozegranie 3 wyścigów. Dodatkową atrakcją dla żeglarzy i nie tylko będą biesiady żeglarskie z koncertami szant oraz imprezy odbywające się w tym samym czasie z Nowej Pasłęce w ramach Święta Śledzia. W sobotę 24 lipca w Nowej Pasłęce wystąpi m.in. Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. Scena ustawiona zostanie na tzw. dzikiej plaży.

Święto Śledzia i gwiazdy na scenie

W programie oprócz Zenka Martyniuka I zespołu Akcent, zaplanowano także występ grupy Cristo Dance. Organizatorzy przewidują, że wydarzenie zainteresuje nie tylko mieszkańców powiatu braniewskiego. Zainteresowanych zapraszają do śledzenia informacji o organizacji ruchu i parkingach przygotowanych dla przyjezdnych. Informacje pojawią się już wkrótce na plakatach i w specjalnych komunikatach przygotowanych m.in. przez gminę Braniewo.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pijani piraci z Karaibów dokonali abordażu w Gdańsku
Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?