Frombork: Żonkilowe Pole Nadziei w centrum miasta

i

Autor: arch. UM we fromborku Jesienią cebulki żonkilowe zostały posadzone we Fromborku.

Frombork: W centrum miasta powstały Żonkilowe Pole Nadziei

2020-11-20 23:51

Pola Nadziei są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Wielkiej Brytanii, który ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.

Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. We Fromborku wiosną zakwitną Fromborskie Pola Nadziei. Do jesiennej akcji  organizowanej na rzecz Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego "Palium" aktywnie włączyli się: Urząd Miejski i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Fromborku. Wiosną, kiedy przyroda obudzi się do życia, kwiaty stworzą pola nadziei m.in. w centrum Fromborka.

- Jest to międzynarodowy program polegający na sadzeniu jesienią żonkili - symbolu nadziei oraz tworzeniu symbolicznych „pól nadziei". Jesienią cebulki żonkilowe zostały posadzone we Fromborku. W ten sposób stworzyliśmy własne „pola nadziei". Teraz będą pracowicie spędzać czas pod ziemią, a wiosną zadzieje się magia - kwiaty zakwitną w całej swojej okazałości. Niech te kwiaty, będące symbolami nadziei przypominają nam o ludziach cierpiących i o potrzebie wspierania ich w czasie choroby - informują organizatorzy akcji "Pola nadziei" we Fromborku.

Posadzili żonkile na Polu Nadziei w Lesznie

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]