Gminne Centrum Kultury w Lelkowie przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

2020-11-18 23:55

Gminne Centrum Kultury w Lelkowie przechodzi metamorfozę. Czas pandemii i związanych z nią ograniczeń w działalności jednostek kulturalnych wykorzystywany jest na remonty.

Pandemia ograniczyła działalność ośrodków kultury, zarówno podczas pierwszej jak i drugiej fali ataku wirusa. W Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie ten czas wykorzystywany jest na mniejsze i większe remonty. W realizację prac zaangażowali się pracownicy centrum i Urzędu Gminy, pomagają przyjaciele i sponsorzy, którzy dostarczają materiały.

- Udało nam się wyremontować jedno z pomieszczeń biblioteki, gdzie powstał m.in. kolorowy kącik dla najmłodszych i zaplecze kuchenne, gdzie pojawiły się nowe meble. Poprawiliśmy estetykę holu sali widowiskowej, a funkcjonujące tam dawne magazyny zaadaptowaliśmy na pomieszczenia administracyjne. Metamorfozę przechodzi balkon sali widowiskowej, gdzie problemem była m.in. podłoga. Przy okazji w jednym z wydzielonych tam miejsc powstaje gabinet muzyczny – wylicza Ewa Żuryło, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie.

Ostatnio załoga Gminnego Centrum Kultury w Lelkowie przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy oczyściła od lat zaniedbywany teren GCK. Otworzyła zasypane gruzem drzwi, wywiozła "tony" śmieci i złomu z "zasypanych" nimi pomieszczeń, wymyła posadzki z mułu po zalaniu sprzed lat, odmalowała ściany i futryny. Tak powstały nowe pomieszczenia magazynowe.

W tym roku wyszydełkuję sobie święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE