Groźny pożar w gminie Pieniężno

i

Autor: KP PSP Braniewo Groźny pożar w gminie Pieniężno

Groźny pożar w gminie Pieniężno

2022-02-10 10:56

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku dwurodzinnym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Borowiec w gm. Pieniężno. Na miejsce pożaru skierowano strażaków ochotników z jednostek OSP Pieniężno i Pluty oraz dodatkowo strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie.

Jako pierwsi do działań przystąpili strażacy ochotnicy z Pieniężna, którzy wyposażeni w sprzęt izolujący drogi oddechowe rozpoczęli gaszenie pożaru w jednym z mieszkań. Działania gaśnicze prowadzono na parterze oraz poddaszu. Silny zadymienie nie ułatwiało zadania dla strażaków. W trakcie działań gaśniczych zawaleniu uległa część ściany z sufitem oraz przyległy piec leżakowy. Gruzowisko wypełniło część pomieszczenia. Na szczęście wszystkie osoby zamieszkujące obiekt opuściły samodzielnie budynek i nie odniosły obrażeń.

Po ponad dwóch godzinach żmudna praca strażaków związana z ugaszeniem pożaru, sprawdzeniem pogorzeliska oraz dotarciem do ukrytych zarzewi ognia została zakończono. Rozmokła droga prowadząca do miejsca pożaru skutecznie ograniczyła możliwości pojazdów pożarniczych, które aby wyjechać korzystały z pomocy ciągnika rolniczego. Pracownicy Urzędu Miasta w Pieniężnie udzielili pomocy dla pogorzelców, organizując lokal zastępczy (tymczasowy).

Z uwagi na zniszczenie części budynku oraz zagrożenie dalszym zawaleniem nie nadaje się on do zamieszkania.

T.Love - wywiad w Kolumnie Zygmunta

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Pytanie 1 z 15
Śnieżne Kotły to szczyt w…