Ja, żołnierz Wojska Polskiego…

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Uroczysty apel był także okazją do wyróżnień i podziękowań.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego…

2022-04-04 6:07

To był ważny dzień w ich życiu. W sobotę (02 kwietnia) w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej z pierwszego turnusu w 2022 roku.

Ochotnicy rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem w 9BBKPanc. 07 marca br. Ich szkolenie trwało 27 dni i dla większości będzie to początek dłuższej przygody z mundurem.

Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej na sztandar 9 brygady odbyła się na placu apelowym jednostki, w obecności rodzin i znajomych zaproszonych przez ochotników. W imieniu dowódcy  9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej aktu zaprzysiężenia dokonał ppłk Tomasz Trojnara.

- Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam - elewi wypowiadali słowa roty przysięgi.

Uroczysty apel był także okazją do wyróżnień i podziękowań. Czterech żołnierzy za wzorową postawę nagrodzono listami gratulacyjnymi dowódcy 9 brygady Specjalne podziękowanie trafiły także do ich dumnych rodziców i opiekunów.

- Wasza dotychczasowa postawa, pełne zaangażowanie w proces szkolenia oraz sprawność działania zasługują na szacunek i uznanie. Za to wszystko po żołniersku serdecznie Wam dziękuję i życzę szczęścia, zdrowia, sukcesów w dalszej służbie oraz pomyślności w życiu osobistym – mówił do nowo zaprzysiężonych ppłk Tomasz Trojnara.

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej, żołnierzy 9 brygady i Orkiestry Wojskowej z Elbląga. Zanim nowo zaprzysiężeni żołnierze opuścili wraz z rodzinami bramy koszar był czas na pamiątkowe zdjęcia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - niesamowita Karolina Pisarek jako Smolasty
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE