Ja, żołnierz Wojska Polskiego…

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Uroczysty apel był także okazją do wyróżnień i podziękowań.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego…

2022-04-04 6:07

To był ważny dzień w ich życiu. W sobotę (02 kwietnia) w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej z pierwszego turnusu w 2022 roku.

Ochotnicy rozpoczęli swoją przygodę z wojskiem w 9BBKPanc. 07 marca br. Ich szkolenie trwało 27 dni i dla większości będzie to początek dłuższej przygody z mundurem.

Uroczystość złożenia przysięgi wojskowej na sztandar 9 brygady odbyła się na placu apelowym jednostki, w obecności rodzin i znajomych zaproszonych przez ochotników. W imieniu dowódcy  9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej aktu zaprzysiężenia dokonał ppłk Tomasz Trojnara.

- Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam - elewi wypowiadali słowa roty przysięgi.

Uroczysty apel był także okazją do wyróżnień i podziękowań. Czterech żołnierzy za wzorową postawę nagrodzono listami gratulacyjnymi dowódcy 9 brygady Specjalne podziękowanie trafiły także do ich dumnych rodziców i opiekunów.

- Wasza dotychczasowa postawa, pełne zaangażowanie w proces szkolenia oraz sprawność działania zasługują na szacunek i uznanie. Za to wszystko po żołniersku serdecznie Wam dziękuję i życzę szczęścia, zdrowia, sukcesów w dalszej służbie oraz pomyślności w życiu osobistym – mówił do nowo zaprzysiężonych ppłk Tomasz Trojnara.

Uroczystość zakończyła defilada wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej, żołnierzy 9 brygady i Orkiestry Wojskowej z Elbląga. Zanim nowo zaprzysiężeni żołnierze opuścili wraz z rodzinami bramy koszar był czas na pamiątkowe zdjęcia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - niesamowita Karolina Pisarek jako Smolasty
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?