Kilometry dla Orkiestry - wyjątkowy pomysł z Braniewa

i

Autor: arch. Warm/ZHP Braniewo W tym roku z powodu pandemii rajd się nie odbędzie, ale i na to harcerze znaleźli sposób.

Kilometry dla Orkiestry - wyjątkowy pomysł z Braniewa

2021-01-28 23:53

Za każdą złotówkę przejdą kilometr. To pomysł harcerzy z Klubu Turystycznego “Warm” z Braniewa związany ze wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku w ramach braniewskich finałów organizowali rajd pieszy pod hasłem “Pierwsza pomoc” . W tym roku z powodu pandemii rajd się nie odbędzie, ale i na to harcerze znaleźli sposób.

Rajd "Pierwsza Pomoc" został zorganizowany po raz pierwszy w przeddzień finału WOŚP w 2017 roku. Wtedy, ale też w kolejnych latach, harcerze zapraszali do wspólnej wędrówki za symboliczny wrzut do puszki. Solidna dawka kilometrów do przejścia połączona była z promowaną przez WOŚP : nauką udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. W tym roku rajd z powodu pandemii nie odbędzie się, ale harcerze zaproponowali swoim sympatykom ciekawy zamiennik rajdu.

- W ramach noworocznych postanowień obiecaliśmy sobie, że za każdą wpłaconą do puszki złotówkę przejdziemy kilometr trasy. Gmina Braniewo, cały powiat, a kto wie, może dotrzemy pieszo na południe Polski – rzucili wyzwanie.

Harcerze poprosili o wrzuty do WOŚP-owej skarbonki (link umieszczony na fanpejdżu) Klubu Turystycznego WARM z Braniewa  i obiecują, że gotowi są na każde wyzwanie. Wiadomo już, że do przejścia będą mieli na pewno ponad 100 kilometrów. - Możemy więcej - zachęcają.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Podsumowanie II Świątecznej Zbiórki Zabawek 18. Dywizji

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?