Kłopoty na wodzie. Kobieta “utknęła” w kajaku na rzece Pasłęce

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy wyposażeni w ubrania do pracy w wodzie wydobyli kobietę na brzeg rzeki oraz wyciągnęli z wody kajak.

Kłopoty na wodzie. Kobieta “utknęła” w kajaku na rzece Pasłęce

2022-06-13 6:19

W niedzielę, 12 czerwca br. kilkanaście minut po godz. 15:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która zaczepiła się o konar drzewa w trakcie spływu kajakiem. Podczas próby ominięcia drzewa, które znajdowało się w korycie rzeki Pasłęki kobieta płynąca kajakiem zaczepiła się o wystający konar. Próba samodzielnego uwolnienia nie przyniosła rezultatu.

Do tej zaskakującej sytuacji doszło na górnym odcinku rzeki Pasłęka /Bemowizna - Braniewo/.

Sama nie mogła się uwolnić z tej pułapki

W niedzielę, 12 czerwca br. kilkanaście minut po godz. 15:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która zaczepiła się o konar drzewa w trakcie spływu kajakiem. Podczas próby ominięcia drzewa, które znajdowało się w korycie rzeki Pasłęki kobieta płynąca kajakiem zaczepiła się o wystający konar. Próba samodzielnego uwolnienia nie przyniosła rezultatu. Kajak nabrał wody, a kobieta kurczowo trzymała się drzewa. Niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej.

Strażacy wyposażeni w ubrania do pracy w wodzie wydobyli kobietę na brzeg rzeki oraz wyciągnęli z wody kajak. Dwie pozostałe osoby, które uczestniczyły w spływie nie wymagały pomocy, jednak z uwagi na zdarzenie również zostały bezpiecznie sprowadzone na brzeg a kajaki wydobyty z koryta rzeki.

Kobieta, która znalazła się w wodzie nie wymagała pomocy medycznej. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze braniewskiej policji.

Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie dla uczestników wodnej wyprawy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Na dobre i na złe. Drugi ślub Hani i Michała! Wreszcie staną przed ołtarzem, ale jest jeden warunek
Sonda
Czy ufasz polskiej służbie zdrowia?