Kłopoty na wodzie. Kobieta “utknęła” w kajaku na rzece Pasłęce

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Strażacy wyposażeni w ubrania do pracy w wodzie wydobyli kobietę na brzeg rzeki oraz wyciągnęli z wody kajak.

Kłopoty na wodzie. Kobieta “utknęła” w kajaku na rzece Pasłęce

2022-06-13 6:19

W niedzielę, 12 czerwca br. kilkanaście minut po godz. 15:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która zaczepiła się o konar drzewa w trakcie spływu kajakiem. Podczas próby ominięcia drzewa, które znajdowało się w korycie rzeki Pasłęki kobieta płynąca kajakiem zaczepiła się o wystający konar. Próba samodzielnego uwolnienia nie przyniosła rezultatu.

Do tej zaskakującej sytuacji doszło na górnym odcinku rzeki Pasłęka /Bemowizna - Braniewo/.

Sama nie mogła się uwolnić z tej pułapki

W niedzielę, 12 czerwca br. kilkanaście minut po godz. 15:00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące kobiety, która zaczepiła się o konar drzewa w trakcie spływu kajakiem. Podczas próby ominięcia drzewa, które znajdowało się w korycie rzeki Pasłęki kobieta płynąca kajakiem zaczepiła się o wystający konar. Próba samodzielnego uwolnienia nie przyniosła rezultatu. Kajak nabrał wody, a kobieta kurczowo trzymała się drzewa. Niezbędna okazała się pomoc straży pożarnej.

Strażacy wyposażeni w ubrania do pracy w wodzie wydobyli kobietę na brzeg rzeki oraz wyciągnęli z wody kajak. Dwie pozostałe osoby, które uczestniczyły w spływie nie wymagały pomocy, jednak z uwagi na zdarzenie również zostały bezpiecznie sprowadzone na brzeg a kajaki wydobyty z koryta rzeki.

Kobieta, która znalazła się w wodzie nie wymagała pomocy medycznej. Na miejscu pracowali strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze braniewskiej policji.

Całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie dla uczestników wodnej wyprawy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Na dobre i na złe. Drugi ślub Hani i Michała! Wreszcie staną przed ołtarzem, ale jest jeden warunek
Sonda
Czy ufasz polskiej służbie zdrowia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE