Zbliża się Noc Świętojańska. W Braniewie powraca na amfiteatr

i

Autor: www.pixabay.com Noc Świętojańska nazywana również Nocą Kupały lub Sobótką jest słowiańskim świętem związanym z letnim przesileniem słońca.

Zbliża się Noc Świętojańska. W Braniewie powraca na amfiteatr

2022-06-09 5:54

Po krótkiej pandemicznej przerwie do Braniewa powraca klimatyczna impreza, która przyciągała, co roku setki widzów. 22 czerwca 2022 o godz. 20:00 w Amfiteatrze Miejskim im. Henryka Mrozińskiego w Braniewie odbędzie się Noc Świętojańska.

To będzie klimatyczny wieczór w Amfiteatrze Miejskim im. Henryka Mrozińskiego w Braniewie. W środę 22 czerwca 2022 o godz. 20: 00 amfiteatrem “zawładną” uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 im. Jana Pawła II, którzy zaprezentują się w wyjątkowych kreacjach i choreografiach. Zobaczymy między innymi taniec wody, ognia, ziemi, taniec z kamieniami, z ziołami, taniec ognia z wiankami, taniec pochwały życia, taniec księżyca oraz odsłonę kwiatu paproci.

Zawsze tak było

Ta klimatyczna impreza, która przyciągała, co roku setki widzów powraca po krótkiej, pandemicznej przerwie. Inicjatywa braniewskiej szóstki związana z Nocą Świętojańską warta jest zobaczenia i przeżycia. Noc Kupały w wykonaniu dzieci i młodzieży wprowadza w magiczny świat słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca i pozostaje w pamięci na długie letnie wieczory.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Tak po remoncie wygląda Rynek w Starym Fordonie
Sonda
Oglądałeś/aś "07 zgłoś się"?