Kolejny atak silnego wiatru - wtorkowe zmagania strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Odnotowano 20 zdarzeń w których niezbędna była obecność strażaków.

Kolejny atak silnego wiatru - wtorkowe zmagania strażaków

2021-07-14 8:03

Znowu wiało i lało. We wtorek 23 lipca w godzinach popołudniowych popołudniowych strażacy powiatu braniewskiego kilkadziesiąt razy wzywani byli do usuwania skutków silnego wiatru i wyładowań atmosferycznych.

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie miasta i gminy Pieniężno. Strażacy pracowali również na terenie gminy Braniewo oraz gminy Ploskinia. Do działań skierowano strażaków z jednostek OSP oraz Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. W trzech przypadkach niezbędne okazało się wykorzystanie podnośników hydraulicznych z zarówno z PSP Braniewo jak i OSP Frombork. Jedno z drzew przewróciło się na budynek gospodarczy.

Drzewa i konary tarasowały drogi wojewódzkie, powiatowe oraz gminne. Do działań ruszyli strażacy osp z; Braniewo, Lipowiny, Pieniężna, Dlugoboru, Plut, Lechowa, Gronowa, Fromborka i Lelkowa. Odnotowano 20 zdarzeń w których niezbędna była obecność strażaków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Express Biedrzyckiej - Zandberg
Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?