Koronawirus w Braniewie: W Trójce jedna z klas przeszła na nauczanie zdalne

i

Autor: pexels W braniewskiej “Trójce” jedna z klas przeszła na zdalne nauczanie. Uczniowie posiedzą w domach na kwarantannie

Koronawirus w Braniewie: W "Trójce" jedna z klas przeszła na nauczanie zdalne

2020-10-05 6:08

Nauczanie hybrydowe w braniewskiej "Trójce" z powodu koronawirusa. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP jako pierwsza w Braniewie zawiesiła działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Dotyczy to jednego z oddziałów, konkretnie klasy II d. Do kiedy uczniowie będą na kwarantannie? Szczegóły na ESKA Braniewo.

Koronawirus w Braniewie. Pierwsza szkoła w mieście przeszła na nauczanie hybrydowe

Dzieci uczęszczające do klasy II d w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie skierowano na kwarantanne domową, by odizolować ich od pozostałej społeczności szkolnej w związku z podejrzeniem kontaktu z osobą zakażoną przez jednego z rodziców uczniów tej klasy. Do 11 października uczyć się będą zdalnie.

Zagrożenie koronawirusem dotarło już do 29 szkół i przedszkoli z Warmii i Mazur. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, w placówkach wprowadzane jest zdalne nauczanie albo system hybrydowy. Tak było m.in. w Szkole Podstawowej i Przedszkolu "Gwiazdkowe Wzgórze" we Fromborku, w Szkole Podstawowej w Płoskini, w Szkole Podstawowej w Lipowinie i Szkole Filialnej w Szylenach.

Jak wynika z dziennego raportu o koronawirusie, w niedzielę (4 października) na Warmii i Mazurach przybyło 69 zakażonych. W powiecie braniewskim od początku pandemii zachorowało 35 osób.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:
Otwock jako jedyny na Mazowszu trafił do czerwonej strefy