Koronawirus w Braniewie: W Trójce jedna z klas przeszła na nauczanie zdalne

i

Autor: pexels W braniewskiej “Trójce” jedna z klas przeszła na zdalne nauczanie. Uczniowie posiedzą w domach na kwarantannie

Koronawirus w Braniewie: W "Trójce" jedna z klas przeszła na nauczanie zdalne

2020-10-05 6:08

Nauczanie hybrydowe w braniewskiej "Trójce" z powodu koronawirusa. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu RP jako pierwsza w Braniewie zawiesiła działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Dotyczy to jednego z oddziałów, konkretnie klasy II d. Do kiedy uczniowie będą na kwarantannie? Szczegóły na ESKA Braniewo.

Koronawirus w Braniewie. Pierwsza szkoła w mieście przeszła na nauczanie hybrydowe

Dzieci uczęszczające do klasy II d w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie skierowano na kwarantanne domową, by odizolować ich od pozostałej społeczności szkolnej w związku z podejrzeniem kontaktu z osobą zakażoną przez jednego z rodziców uczniów tej klasy. Do 11 października uczyć się będą zdalnie.

Zagrożenie koronawirusem dotarło już do 29 szkół i przedszkoli z Warmii i Mazur. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, w placówkach wprowadzane jest zdalne nauczanie albo system hybrydowy. Tak było m.in. w Szkole Podstawowej i Przedszkolu "Gwiazdkowe Wzgórze" we Fromborku, w Szkole Podstawowej w Płoskini, w Szkole Podstawowej w Lipowinie i Szkole Filialnej w Szylenach.

Jak wynika z dziennego raportu o koronawirusie, w niedzielę (4 października) na Warmii i Mazurach przybyło 69 zakażonych. W powiecie braniewskim od początku pandemii zachorowało 35 osób.

Otwock jako jedyny na Mazowszu trafił do czerwonej strefy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE