Kosztowna jazda rowerem

i

Autor: www.pixabay.com Zgodnie z nowymi, zaostrzonymi karami, za nieodpowiedzialną jazdę grożą wysokie mandaty.

Kosztowna jazda rowerem

2022-04-01 2:48

Dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego przekonało się o tym, jak kosztowna może być jazda rowerem pod wpływem alkoholu. Z ich portfeli ubyło sporo gotówki.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z terenu powiatu braniewskiego uniemożliwili dalszą jazdę dwóm pijanym kierującym, którzy wbrew zdrowemu rozsądkowi i obowiązującym przepisom, ruszyli pijani w podróż na swoich rowerach. Zgodnie z nowymi, zaostrzonymi karami, za taką nieodpowiedzialną jazdę grożą wysokie mandaty.

Wysokie kary

Pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, drugi natomiast 1000-złotowym. Funkcjonariusze wciąż przypominają i ostrzegają:

Pijany rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy poruszają się pod działaniem alkoholu mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Staranował ją na przejściu dla pieszych. Nagranie z Łukowa
Sonda
Czy zawsze jeździsz zgodnie z przepisami ruchu drogowego?