Kosztowne skutki internetowej znajomości – nie daj się oszukać!

i

Autor: www.pixabay.com Policjanci wciąż ostrzegają przed zawieraniem internetowych znajomości i apelują do wszystkich o wzmożoną czujność.

Kosztowne skutki internetowej znajomości – nie daj się oszukać!

2021-05-06 5:57

Zapewne nie takiego finału internetowej znajomości spodziewała się mieszkanka powiatu braniewskiego. Poznany w sieci mężczyzna, który podawał się za chirurga pracującego w objętej wojną Syrii, prosił o finansowe wsparcie. Kobieta padła ofiarą oszusta.

Do braniewskiej komendy zgłosiła się kasjerka jednej z placówek bankowych, by powiadomić funkcjonariuszy o usiłowaniu oszustwa. Z relacji zgłaszającej wynikało, że chwilę wcześniej, klientka banku chciała wykonać przelew na kwotę 6 tys. zł na zagraniczny numer konta. Sytuacja zaniepokoiła kasjerkę, zaczęła więc wypytywać właścicielkę rachunku o cel transakcji. Po rozmowie z kobietą kasjerka powiadomiła policjantów.

 Sprawą zajęła się policja

Przez ostatni miesiąc mężczyzna podający się za chirurga pracującego w syryjskiej klinice, korespondował z kobietą praktycznie codziennie. Pierwszą prośbę o przesłanie gotówki tłumaczył chęcią wykupu przepustki na opuszczenie bazy wojskowej. Pokrzywdzona straciła wówczas blisko 5 tys. zł. Jednak na tym się nie skończyło.

Później oszust wymyślił kolejną historię – tym razem należącego do niego bagażu, który umieszczony miał być w Turcji i należało opłacić jego przechowywanie. Pokrzywdzona, nieświadoma wówczas prawdziwych zamiarów internetowego adoratora, ruszyła więc do banku, by pomóc. Przelew na kwotę 6 tys. zł. na szczęście nie dotarł do przestępcy, a wszystko dzięki właściwej postawie czujnej kasjerki. Działanie pracownicy banku uświadomiło pokrzywdzonej, że padła ofiarą oszustwa.

Uważaj na oszustów!

Policjanci wciąż ostrzegają przed zawieraniem internetowych znajomości i apelują do wszystkich o wzmożoną czujność.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Charytatywny przejazd z "Hołkiem" na poligonie drawskim

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...